Сторінка фізінструктора

"... Турбота про здоров'я - найважливіша праця вихователя.

Від  життєрадісності, бадьорості дітей залежить їхнє духовне життя, світогляд, розумовий розвиток міцність знань, віри в свої сили.

В. Сухомлинський"

У дошкільному віці дуже важливо розвинути у дітей інтерес до здорового способу життя, адже це одна з передумов міцного здоров'я. Адже дитина зростає веселою, бадьорою, допитливою й готовоюактивно пізнавати нвколишній світ лише за умови, якщо вона почувається здоровою.

Головним завданням нашого закладу є збереження, зміцнення та відновлення здоровя дітей дошкільного віку.

Робота здійснюється у таких напрямках:

- створення умов для фізичного розвитку і зниження захворюваності вихованців;

- підвищення рівня педагогічної майстерності і ділової кваліфікації працівників дошкільного закладу;

- співпраця із медичними працівниками у розв'язанні фізкультурно-оздоровчих завдань;

- упровадження інноваційних педагогічних технологій та нетрадиційних методик оздоровлення;

- взаємодія дошкільного закладу і родини.

Здоровий спосіб життя - це спосіб життєдіяльності людини, метою якого є формування, збереження і зміцнення здоров'я.

Люди, які ведуть здоровий спосіб життя, дотримуються правил безпеки навчання та праці, яким властива висока духовність, залишаються здоровими до глибокої старості. Справедливо зазначає видатний український хірург Микола Амосов: «У більшості хвороб винна не природа, не суспільство, а сама людина. Найчастіше вона хворіє через лінощі й жадобу, а інколи - й від нерозумності».

Збереження і відновлення здоров'я залежить від рівня культури. Це - не тільки сума знань, а й поведінка людини, сукупність її моральних засад.

Серед потреб людини здоров'я не завжди посідає перше місце порівняно з побутовими речами та іншими матеріальними благами. Звичайно, здоров'я залежить від добробуту, але збагачення, накопичення модних і дорогих речей для багатьох людей стало, на жаль, метою всього життя, заради якого вони нехтують фізичним і духовним удосконаленням, забруднюють довкілля, чим шкодять не лише собі, а й своїм нащадкам.

Чому слід дбати про здоров'я? Яка мотивація людини в цьому випадку? У кожного - своя мотивація бути здоровим: хтось хоче бути гарним, струнким; дехто зважає на те, що для досягнення успішної кар'єри в певній професії треба бути здоровою людиною; для когось здоров'я означає заощадження коштів на ліках, а для декого - це активне довголіття, радість повноцінного життя. Як би там не було, але загальновідомим є те, що лікуватися набагато дорожче, ніж вести здоровий спосіб життя.

Багато людей нерозумно і довго випробовують стійкість свого організму, коли зловживають, наприклад, алкоголем, курять або вживають наркотики. Інколи дуже швидко, а інколи лише через тривалий час виявляються наслідки такого життя, спрацьовують зворотні зв'язки: людина захворює на важкі, часом невиліковні хвороби. Тоді люди звільняються від своїх шкідливих звичок, проте буває запізно.